Mikrodermabrazja – najlepszy peeling dla Twojej cery!

Mikrodermabrazja – najlepszy peeling dla Twojej cery!

Czasami warto zafundować sobie specjalistyczny zabieg wykonywany przez profesjonalistę. Pozwala to nie tylko na odprężenie i poczucie „dopieszczenia” ale też wywiera efekty których nie uzyskamy w domowym zaciszu. Jednym z takich zabiegów jest mikropeeling – czyli mikrodermabrazja.

Mikrodermabrazja to zabieg złuszczania kolejnych warstw naskórka. Działa podobnie do peelingu który stosujemy w domu. Chodzi również o mechaniczne ścieranie martwej skóry. Jednak w przeciwieństwie do domowych peelingów mechanicznych mikrodermabracja operuje – jak sama nazwa wskazuje – miniaturowymi drobinkami. Ścieranie następuje to poprzez nakierowanie na skórę strumienia maleńkich kryształków, które trafiając w skórę powodują odłączanie się od niej wierzchnich warstw. Dzięki temu ten zabieg jest bardzo łagodny i powoduje mniej podrażnień niż wiele gruboziarnistych peelingów.

Mikrodermabracja może pomóc w poprawieniu wyglądu i kondycji skóry w różnym stanie. Warto ją wykonać nawet na zdrowej skórze bez problemów – spowoduje złuszczenie naskórka, co doprowadzi do regeneracji skóry i zapewni jej bardziej rozświetlony wygląd. Bezpośrednimi wskazaniami do tego zabiegu są przede wszystkim zmarszczki, trądzik, przebarwienia, blizny i rozstępy a także inne zmiany na skórze które nie są otwartymi ranami. O ewentualnych przeciwwskazaniach powinien poinformować nas przeprowadzający zabieg, jednak z pewnością są to niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne w danym obszarze skóry, ostry trądzik, opryszczka, a także inne ostre dolegliwości skóry powodujące przerwanie jej ciągłości.

Zabieg mikrodermabrazji wykonywany jest za pomocą specjalnego urządzenia. Niezwykle istotne jest odpowiednie dostosowanie rodzaju urządzenia i siły jego działania do danej osoby i dolegliwości, dlatego tak ważne jest korzystanie wyłącznie z usług profesjonalnych gabinetów. Obecnie zabieg ten przestaje być wykonywany wyłącznie przez lekarzy dermatologów i staje się również domeną salonów kosmetycznych. Bez względu na to kto go wykonuje, warto zwrócić uwagę na higienę panującą w danym gabinecie i spytać o kwalifikacje personelu. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i rozczarowań.

pacykarnia

Related Posts

Czy medycyna estetyczna jest dla Ciebie?

Czy medycyna estetyczna jest dla Ciebie?

Depilacja laserowa – na co zwracać uwagę?

Depilacja laserowa – na co zwracać uwagę?

Toksyna w walce ze zmarszczkami

Toksyna w walce ze zmarszczkami

Jakie wypełniacze najskuteczniej ukryją zmarszczki?

Jakie wypełniacze najskuteczniej ukryją zmarszczki?

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *