Jak mam zadbać o mają naczynkową cerę?

Jak mam zadbać o mają naczynkową cerę?

Problem cery naczynkowej dotyka coraz więcej osób. Objawia się nieustępującym zaczerwienieniem a w późniejszej fazie widocznymi, podskórnymi czerwonymi niteczkami, tak zwanymi pajączkami. Aby nie pogarszać, ale poprawić wygląd cery, warto odpowiednio zadbać o jej codzienną pielęgnację.

Przede wszystkim należy przestrzegać codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. Cera naczynkowa musi być codziennie nawilżana i oczyszczana. Wybierajmy jednak preparaty do cery wrażliwej lub specjalnie dostosowane do potrzeb cery naczynkowej. Niewskazane są żele lub mydła zapachowe albo o silnym działaniu spieniającym. Najlepiej używać kosmetyków bezzapachowych, wyprodukowanych z naturalnych składników. Wbrew pozorom najlepszym wyborem będzie nie pięknie opakowany żel oczyszczający z miętą, ale zwykłe szare mydło.

Konieczne jest również codzienne stosowanie kremów – zarówno na dzień jak i na noc. Również w tym rodzaju kosmetyków starajmy się wybierać te dostosowane do cery problematycznej, bez zbędnych dodatków zapachowych. Nie używajmy kremów matujących czy o innych „specjalnych” właściwościach. Prosty krem nawilżający n dzień i krem regenerujący na noc to najlepszy wybór dla naszej wymagającej cery.

Osoby posiadające cerę naczynkową powinny uważać na kosmetyki o działaniu ściągającym. Nie należy stosować ciężkich maseczek których zmywanie wymaga wiele tarcia. Nie powinnyśmy również używać gruboziarnistych peelingów – one tylko podrażnią naszą cerę, nie wywołując zamierzonego efektu.

Jeżeli pojawienie się zaczerwienień nastąpiło nagle, należy zastanowić się nad tym, czy w ostatnim czasie coś drastycznie zmieniło się w naszej diecie albo czy zaczęłyśmy używać nowych kosmetyków. Odpowiedzialnym za powstanie niechcianych gości na naszej twarzy może być nowy podkład, mgiełka do twarzy albo zmiana w naszej diecie. Wpływ na kondycję cery naczynkowej może mieć również woda. Jeśli problem już się pojawił, warto jak najszybciej podjąć odpowiednią pielęgnację i odsunąć wszystkie potencjalnie szkodzące czynniki. Warto pamiętać, by nawet po uzyskaniu polepszenia kondycji skóry nie powracać do starych nawyków – cera u której pojawiły się problemy naczynkowe prawdopodobnie ma do nich tendencję która z wiekiem będzie się nasilała.

pacykarnia

Related Posts

Leczenie kanałowe zębów – czy trzeba się go bać tak bardzo?

Leczenie kanałowe zębów – czy trzeba się go bać tak bardzo?

Jak zmierzyć poziom tkanki tłuszczowej?

Jak zmierzyć poziom tkanki tłuszczowej?

Pielęgnacja cery tłustej

Pielęgnacja cery tłustej

Snieżnobiały uśmiech – zrób to z głową!

Snieżnobiały uśmiech – zrób to z głową!

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *