Snieżnobiały uśmiech – zrób to z głową!

Snieżnobiały uśmiech – zrób to z głową!

W telewizji i gazetach gwiazdy zachwycają nas śnieżnobiałym uśmiechem. Wiele z nas chciałoby również wyglądać olśniewająco i marzy o białych zębach. Zanim jednak zdecydujemy się na zabieg wybielania, warto rozważyć wszystkie za i przeciw i odpowiednio się do niego przygotować.

Na początku należy jednak zaznaczyć, że śnieżnobiały kolor zębów jest… nienaturalny! Taki kolor zębów po prostu nie występuje w przyrodzie. Każdy z nas ma inny kolor uzębienia ale nikt nie ma naturalnie jasno-białego uśmiechu. Taki kolor zębów dobrze wygląda na ekranie czy w kolorowych gazetach, ale „na żywo” często zamiast nas upiększać, stwarza wrażenie sztuczności i odwraca uwagę od innych atutów naszej urody. Zastanów się więc, czy takie wybielenie naprawdę jest Twoim celem.

Jeśli jednak nie chcesz dążyć do bardzo białego koloru zębów i wystarczy Ci rozjaśnienie o kilka tonów, możesz z powodzeniem spróbować zastosować pasty wybielające. Działają one po prostu poprzez ścieranie kamienia i osadu nazębnego, odsłaniając żeby które zwykle są naturalnie jaśniejsze niż pokrywające je warstwy osadu. Dla osób dążących do wyraźniejszego rozjaśnieni stworzono specjalne żele i paski, które zwykle stosuje się w kilkudniowych programach. Na te specyfiki trzeba jednak szczególnie uważać. U wielu osób mogą one wywoływać podrażnienie zębów prowadzące to nadwrażliwości na ciepło i zimno, mogącej poważnie uprzykrzyć nam życie. Poważnie się więc zastanów, czy chcesz dla poprawy koloru zębów zaryzykować ich zdrowie.

Dla tych, którym pasty nie wystarczają, najlepszym rozwiązaniem jest wizyta w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym. Co prawda to rozwiązania jest znacząco droższe od wybielania zębów w domu, jednak z pewnością będzie bezpieczniejsze. Ogromne znaczenie ma wybór stomatologa. Wybielanie wykonywane w profesjonalnym gabinecie jest bezpieczne o ile wykonuje je wykwalifikowana osoba. Dentysta powinien  uprzedzić nas o przebiegu procedury i określić z nami jaki odcień mają mieć nasze zęby. Jeśli obiecuje śnieżnobiały kolor – zastanówmy się dwa razy nad wykonaniem wybielania w jego gabinecie. Nawet profesjonalnie przeprowadzane wybielanie powinno ostać przerwane w odpowiednim momencie, aby uniknąć poważnego nadwyrężenia zębów.

pacykarnia

Related Posts

Leczenie kanałowe zębów – czy trzeba się go bać tak bardzo?

Leczenie kanałowe zębów – czy trzeba się go bać tak bardzo?

Jak zmierzyć poziom tkanki tłuszczowej?

Jak zmierzyć poziom tkanki tłuszczowej?

Pielęgnacja cery tłustej

Pielęgnacja cery tłustej

Oczyszczanie twarzy!

Oczyszczanie twarzy!

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *