Toksyna w walce ze zmarszczkami

Toksyna w walce ze zmarszczkami

Toksyna botulinowa – nazwa tej substancji brzmi przerażająco i raczej nie kojarzy się ze zdrowiem. Ten środek jest jednak szeroko wykorzystywany w medycynie, przede wszystkim estetycznej. Jest to dobrze wszystkim znany botoks! Jego działanie ma zbawienny wpływ nie tylko na wygląd naszej cery ale również może pomóc na przykład w walce z nadmierną potliwością.

Inaczej zwany również jadem kiełbasianym botoks sprawia, że mięśnie nie kurczą się w dotychczasowy sposób. Pozwala to na kontrolowanie ich kształtu. Właśnie dlatego botoks jest tak szeroko używany dla poprawy wyglądu między innymi poprzez modelowanie kształtu twarzy. Botulinę wstrzykuje się w obrębie odpowiednich mięśni bardzo cienką strzykawką. W zależności od wielkości obszaru zabieg może trwać od kilkunastu do kilkudziesięciu minut i na szczęście dla pacjentów nie powoduje żadnych dolegliwości po jego zakończeniu. Nie jest konieczna żadna rekonwalescencja. Zabiegi nie są bolesne – igiełki używane do wstrzykiwań muszą być bardzo cienkie aby precyzyjnie trafiać w określone z góry miejsce. Z tego powodu pacjent właściwie nie odczuwa bólu, jednak osoby o bardzo niskim progu bólu mogą poprosić o znieczulenie miejscowe, które w zupełności wystarczy przy tym zabiegu. Botulina nie powoduje powstawania blizn a wykonywanie wkłuć nie uszkadza trwale skóry – zabiegi z użyciem botoksu są więc bezpieczne i nie trzeba obawiać się pogorszeniem stanu skóry.

Jak każdy inny środek również toksyna botulinowa może powodować pewne skutki uboczne. Są one jednak mało dolegliwe i ustępują po kilku dniach. Są to między innymi małe obrzęki w ostrzykiwanych miejscach czy nienaturalne uniesienie tych miejsc a także niewielkie krwiaki mogące być wynikiem nakłuć. Te skutki uboczne nie dotyczą oczywiście wszystkich i zwykle ustępują po kilkunastu godzinach lub paru dniach.

Botoks może nie tylko poprawiać wygląd, ale również leczyć. Stosuje się go w leczeniu zeza, tików nerwowych, kurczy (powiek lub większych części twarzy). Toksyna botulinowa zapobiega nadmiernemu poceniu się – pacjentom z nadmierną potliwością wstrzykuje się tą substancję w obszarach nadpotliwości skóry. Jego działanie jest więc wszechstronne i często zbawienne.

pacykarnia

Related Posts

Czy medycyna estetyczna jest dla Ciebie?

Czy medycyna estetyczna jest dla Ciebie?

Depilacja laserowa – na co zwracać uwagę?

Depilacja laserowa – na co zwracać uwagę?

Mikrodermabrazja – najlepszy peeling dla Twojej cery!

Mikrodermabrazja – najlepszy peeling dla Twojej cery!

Jakie wypełniacze najskuteczniej ukryją zmarszczki?

Jakie wypełniacze najskuteczniej ukryją zmarszczki?

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *